Monitoring

A monitoring rendszer célja, hogy hatékony támogatást biztosítson KÖFOP a hatásmérések lebonyolításához. A projektek mérési-monitoring szakaszba való átlépésétől kezdve, a projektekkel történő kapcsolattartás részben a monitoringrendszerbe terelődik át. A módszertani szakaszban elkészülő Módszertani összefoglaló tartalma, annak elfogadását követően, feltöltésre kerül a monitoring rendszerbe. A monitoring rendszer a következő funkciókkal rendelkezik:

Nyomonkövetés:

A monitoringrendszeren keresztül lehetséges a hatásmérésekhez szükséges dokumentáció (mérőeszköz, illetve a mérési eredményeket bemutató és alátámasztó szakmai anyag) feltöltésére, illetve a JÁPM-értékek rögzítésére. A monitoring rendszer felületén lehetőség van az adminisztratív, tartalmi vagy JÁPM-vállaláshoz tartozó adattartalmak módosításának kezdeményezésére. A monitoring rendszer minden szerkesztési, adatközlési és jóváhagyási mozzanatot rögzít, továbbá biztosítja azok nyomonkövethetőségét. A rendszer képes folyamat monitoringra is, ennek megfelelően automatikus üzenteket küld a projektek részére a Módszertani összefoglalóban rögzített mérési folyamatok mérföldköveiről.

Minőségbiztosítás:

A projektek által lebonyolított hatásmérések során szükséges biztosítani, hogy azok a Módszertani összefoglalóban lefektetett és a projektek által vállalt módon történjenek, valamint a mérés módszertani szakmai standardoknak megfelelő mérőeszközök és módszertani standardok alkalmazásával valósuljanak meg. Ennek érdekében szükséges az alkalmazandó mérőeszközöket az LTK szakértőivel ellenőriztetni, valamint kitölteni a mérőeszköz-kísérősablont. A mérések csak olyan mérőeszközzel kezdhetők meg, melyek alkalmasak a Módszertani összefoglalóban lefektetett hatásmérési célok elérésére. Az adatbemutatások során ugyancsak szükséges a feltöltött szakmai anyagok és mérési eredmények véleményezése és ellenjegyzése LTK szakértők által.

Időszakos adatszolgáltatási kötelezettség:

A Kedvezményezettnek a méréseket érintő projektváltozásokról és a Jó Állam Projekt Mutatók előrehaladásáról félévente (ősszel és tavasszal) státuszinformációkat kell feltöltenie a monitoring rendszeren keresztül. Az időszakos jelentéstételi kötelezettségről az LTK minden esetben értesítést küld a projekteknek. Az időszakos adatszolgáltatásra azért van szükség, mert a mérési-monitoring szakaszában rengeteg olyan projektesemény képzelhető el, ami befolyásolja a JÁPM-vállalásokat, a projekttartalmat, esetleg adminisztratív jellegű változások történtek a projekt életében. Az időszakos jelentés kiküldése azt a célt szolgálja, hogy a fentebb leírt változásokról mindenképpen tudomást szerezzen az LTK is. Ilyen módon csökkenthetők a mérések és JÁPM-teljesítések során felmerülő kockázatok, nem marad el a szükséges módosítások átvezetése, és a projektek aktualizált tartalmi elemei az LTK részére is rendelkezésre fognak állni.