Módszertan-fejlesztési szakasz

A módszertani fejlesztés során szükséges meghatározni a projektek azon eredménytermékeit (kimeneteit), melyek a fejlesztések célcsoportjai (lakosság, vállalkozások, közigazgatási szervezetek, projektgazdák) által érzékelhető hatásokat generálnak a KÖFOP prioritásoknak (pl.: ügyfélteher-csökkenés, versenyképesség-növekedés, stb.) megfelelően. A Jó Állam Mutatók a közvetett hatások kimutatására, míg a Jó Állam Projektmutatók a közvetlen projekthatások kimutatására szolgálnak.

Ezen munkaszakaszban kerül kialakításra - a projekt és az LTK együttes munkájával - a hatások kimutatására alkalmas hatásmérési metodológia, melyek ismertében a projektek vállalást tudnak tenni a minimálisan elérendő hatásokra (célérték vállalás). A hatásmérési metodológia, illetve a mérésekhez kapcsolódó bázis- és visszamérési szükségletet, ezek időbeli ütemezése, az alkalmazásra kerülő adatfelvételi módok a Módszertani összefoglalóban kerülnek rögzítésre. Ezen dokumentum vállalásai a projektek Támogatási Szerződésébe is bekerülnek.

Összegyűjtésre kerültek a módszertani szakasszal kapcsolatos segédanyagok, amik alább olvashatóak. A felmerülő egyéb témákról a honlap GYIK fülén lehet részletesebben tájékozódni.

módszertan ppt
módszertan folyamatábra pdf